Welcome Gość!
[Register] Zarejestruj się /  [Login] Zaloguj się 

Archiwum spotkań

02/12/2013
Godzina 17:00
[Wrocław]
Wrocław
Witam,

Nieśmiało chciałabym zaproponować spotkanie może być np w poniedziałek ale wszystko do ustaleniasmilie W godzinach popołudniowych np około 17 dlatego ze myśle tu także o osobach które nie mieszkają w samym Wrocławiu lub też tak jak ja ciężko pracują nastepnego rankasmilieMoże są osoby zainetresowane odwiedzeniem rynku lub innych miejsc we Wrocławiu.Jeżeli jest ktoś chętny na takie luźne spotkanie to jestem otwarta na propozycje.Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to także chętnie wysłucham,pozdrawiam wszytkich.Kontakt przez akcjareaktywacja.pl
Miejsce: rynek
Kontakt: akcjareaktywacja.pl
Marta87 (zarejestrowany/a)
Uczestnicy: 2 ( Marta87 + 1 anonimowy uczestnik )
07/12/2013
Godzina 06:00
[Wrocław]
Wrocław
Jedziemy połazić po górach. Konkretniej do chatki AKT. Termin 7-8 grudzień (sobota - niedziela).
Ramowy plan wycieczki:
- Wyjazd z Wrocławia w sobotę o 6:00 rano.
- Przyjazd do Jagniatkowa ok 8:30. Od razu ruszamy na czarny szlak i idziemy zrzucić balast do chatki AKT. Tam jesteśmy ok. 10:30. 30 minut na rozpakowanie się i ruszamy na właściwą wędrówkę.
- Ok. 11:00 ruszamy czarnym szlakiem w górę i dochodzimy do grzbietu. Tam ruszamy na wschód idąc czerwonym szlakiem dochodzimy do Spalonej Strażnicy nad Kotłem Małego Stawu. Stamtąd schodzimy niebieskim szlakiem do Samotni. Później dalej niebieskim aż do Polany Bronka Czecha. Stamtąd albo zielonym w górę z powrotem na grzbiet, albo żółtym do Słonecznika. Ewentualnie Ścieżką nad Reglami do Przełeczy Karkjonoskiej. Na grzbiecie czerwonym szlakiem (Głównym Szlakiem Sudeckim) na zachód i zejście czarnym do Chatki AKT. Powrót na 99% będzie po zmroku.
- W chatce wieczorem przygotowujemy kolację, gramy w karciochy i bierki pijąc piwo.
- W niedzielę pobudka ok. 6:30, śniadanie i wyjście na szlak ok 8:00.
- Wchodzimy na szlak zielony (Ścieżka nad Reglami) idąc nim na zachód dochodzimy aż do Przełęczy Mokrej (zahaczając o schronisko pod Łabskim Szczytem). Jak czas pozwoli wchodzimy na Szrenicę. Powrót czerwonym szlakiem (Głównym Szlakiem Sudeckim) z lekim i chwilowym odbiciem do źródeł Łaby po czeskiej stronie, a następnie szlakiem czarnym. Powrót na 99% będzie po zmroku.
- Zabieramy graty z chatki i schodzimy czarnym szlakiem do Jagniatkowa. Pakujemy się w auto/auta i wracamy do Wrocławia.
- We Wrocławiu jesteśmy ok 21 - 22.
Wycieczka jest dla osób średniozaawansowanych w górskich wędrówkach. Do przejścia jest dużo, a czasu mało (szybko zapadający zmrok). Do tego na uwadze należy mieć fakt, że to początek grudnia i na tych wysokościach na 80% będzie śnieg. Zatem ciepła odzież wymagana, stuptuty wskazane.
Jeśli będą chętni to jest też alternatywna krótsza i mniej męcząca trasa:
Sobota: czarnym szlakiem w górę na grzbiet. Tu czerwonym na wschód aż do Przełęczy Karkonoskiej (schronisko Odrodzenie). Tu przejście na czeską stronę szlakiem zielonym. Na przystanku odbicie na niebieski na zachód (Davidova Cesta) i nim aż do Medvedi Buda. Tam wejście na szlak żółty i pod górę aż do Bradlerovy Budy. Tam wejście na szlak niebieski i do góry aż na grzbiet. Tu już czerwonym kawałek na wschód i zejście czarnym w pobliże Chatki AKT.
Niedziela: zielony szlak na zachód (Ścieżka nad Reglami) aż do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem. Tu niebieskim w górę na grzbiet. Tu czerwonym na wschód aż do Petrovej Budy i czarnym w dół w pobliże Chatki AKT (lub aż do Jagniątkowa).
Chatka AKT to to miejsce: https://www.facebook.com/ChataAkt?fref=ts ; http://www.bazynowe.org/ czyli miejsce bez prądu i wody (tzn. woda jakaś tam jest, ale na ciepły prysznic nie ma co liczyć). Nocleg kosztuje 10 PLN. Należy mieć swój śpiwór, kubek (najlepiej termiczny), czołówkę z kompletem baterii, naładowane komórki i aparaty, oraz żywność.
Dojazd do Jagniatkowa autem/autami. Koszty dojazdu do podziału (ok 20 - 25 PLN na osobę).
Zainteresowanych proszę o kontakt na GG: cztery-dwa-8-1-trzy-5-5-6
Miejsce: Chatka AKT
Kontakt: GG: cztery-dwa-8-1-trzy-5-5-6
pasażer tramwaju (zarejestrowany/a)
Uczestnicy: 0
13/12/2013
Godzina 19:45
[Wrocław]
Wrocław
Komu nie straszny piątek trzynastego tego zapraszam na spacer po Jarmarku Bożonarodzeniowym a potem na degustację tegorocznego grzańca. Spotkajmy się pod Iglicą na Pl. Solnym. Czekam 10 minut
Miejsce: Rynek, Iglica
Kontakt: gg 4264610
Iwona
Uczestnicy: 4 ( 4 anonimowych uczestników )
14/12/2013
Godzina 18:00
[Wrocław]
Wrocław
Koleżanka z pracy zaprasza na występ chóru Misericordia

Projekt zakłada wspólny koncert trzech chórów, w ramach których wykonane zostaną m.in:
Kantata "Nun komm der Heiden Heiland" BWV 61 Johanna Sebastiana Bacha oraz "Magnificat" Dietricha Buxtehudego.
Ponadto w programie:
G.G.Gorczycki, W.Byrd, H.Schutz oraz pieśni gospel.

http://www.chor-misericordia.pl/index.php/wydarzenia/koncerty-adwentowe-d%C5%BAwi-k-partnerstwa

Czekam 10 min przed koncertem.
Miejsce: Kościół Opatrzności Bożej Kazimierza Wielkiego 29
Kontakt: gg 47 dwie dziewiątki 7 pięć 4
buszmen
Uczestnicy: 1 ( 1 anonimowy uczestnik )